4. Mart. 2012., Nogomet

Fudbaleri Reala i dalje suvereno koračaju ka svom finalnom cilju – tituli prvaka Španije. Ovoga puta na stadionu Santiago Bernabeu nastradala je ekipa Espanyola. Sastav iz Barcelone pretrpio je težak poraz 5:0.

Gostujući igrači i odbrana sve do 24. minute odoljevali su „kraljevima“ kada je Cristiano Ronaldo načeo mrežu Casilla, a asistirao mu je Higuain. U nastavku je proradila njemačka veza, Ozil je sjajnim pasom opslužio Khediru i već je bilo 2:0 za domaće fudbalere, što je bio i konačan rezultat prvih 45 minuta.

Igrala se tek druga minuta nastavka kada je sjajnu igru u prvom poluvremenu, asistent kod prvog gola Gonzalo Higuain krunisao golom za vodstvo od 3:0, na asistenciju Kake.

Tačno dvadeset minuta kasnije Higuain je Kaki uzvratio, dodao mu je za 4:0. Sjajnu partiju, ako ne i jednu od najbolji u dresu Reala, argentinski napadač krunisao je u 78. minuti susreta kada je po treći put pogodio mrežu Espanyola, asistirao mu je ponovo Kaka.