7. Mart. 2012., Nogomet
Mračna strana Guardiole: Sanchezu psovao majku! (Video)

Pep Guardiola ipak nije savršen i njegovi maniri nisu besprijekorni.

Naime, tokom meča između Barcelone i Sporting Gijona Pep je svom igraču Sanchezu, koji je napustio igru zbog povrede, u lice sasuo niz nasjočnijih psovki rijetko viđenih na fudbalsikm terenima.

Barcelona je u toj utakmici slavila 3:1, ali je Guardiola itekako imao razloga za nervozu većim dijelom susreta. U 46. minuti isključen je Pique, a u 49. je Barca na svom Camp Nou primila izjednačujući gol. Iako je imao igrača manje, Guardiola je u 58. minuta zamijenio napadača napadačem, izašao je Fabregas, a ušao Sanchez.

Ali ubrzo Čileanac je morao napustiti teren zbog povrede zbog čega mu je trener Barcelone u lice opsovao majku te poručio mu da “upotrijebi malo glavu”.