Search in comments
Filter by Custom Post Type
8. Mart. 2012., Nogomet
Messi, s koje si planete?

Iako ih u posljednje vrijeme ne gledamo kao “vanzemaljce”, nogometaši Barcelone, aktualni španski, evropski i svjetski prvaci, ponovo su nas podsjetili da su, ipak, klasa nad klasama. Nakon 3:1 pobjede u Leverkusenu u prvom srazu osmine finala Lige prvaka s Bayerom, Katalonci su na Nou Campu na nevjerovatan način ovjerili četvrtfinale.

Posebno će ovu noć pamtiti Lionel Messi, Argentinac koji je večeras zabijao sve što se dalo zabiti. Nemoćnu njemačku odbranu “rasturio” je na proste faktore, te još jednom pokazao zašto je tri godine uzastopno najbolji igrač svijeta. I zaslužio je takvo priznanje.

Na prvi gol navijači su morali pričekati do 25. minute. Onda je Xavi u pravi čas, kada je jedan Bayerov igrač (Kadlec) zaboravio na vrijeme izaći, uposlio Messija, a ovaj prekrasnim lobom matirao Lena.

U 42. minuti još jedan gol omalenog čarobnjaka. Iniesta je prošao odbranom Bayera, proigrao Mesija, ovaj si otvorio prostor i onda sjajnim udarcem lijevom nogom pogodio desni donji ugao nemoćnog Lena. Na odmor se otišlo kod 2:0 za Barcelonu. U nastavku jedna sasvim nova dimenzija u igri Barcelone.

Hat-trick Messija u 49. minuti. Fabregas je sada asistent, a Argentinac ponovo izlazi sam pred Lena i ponovo ga vara na isti način kao kod prvog gola – lobom. Pep Guardiola je shvatio da je sve gotovo. Znalo se to i puno ranije. Izveo je Iniestu i Xavija, a ubacio Tella i Keitu.

Upravo Tello samo dvije minute kasnije, u 55. minuti, pogađa mrežu Apotekara. Tello je glavom sebi dao for, a onda pogodio suprotni ugao gola gostiju iz Leverkusena. Četiri minute kasnije, četvrti gol Messija, peti razigranih Barceloninih igrača.

Tello iskosa s lijeve strane s nekih osam metara loptu šalje u mrežu Lena. Bilo je to u 62. minuti. I pri vodstvu 6:0, katalonska mašina nije posustajala. Uslijedili su novi napadi na gol potučenog njemačkog sastava.

Messi je pet minuta prije kraja fantastičnim udarcem lijevom nogom loptu smjestio uz samu desnu stativu Bayerovog gola. Peti gol Messija, koji je večeras doista razbio sve dileme o tome ko je najbolji nogometaš današnjice.

Sve što su gosti napravili utješni je gol kojeg je postigao rezervista Bellarabi u 90. minuti. Apotekarima nakon ovoga treba leksaurina!