5. Juni. 2017. u 19:47, Velika Kladuša Izvor vijesti: RVK
Ema Nadarević osvojila srebrenu medalju na 15. EKF Evropskom prevenstvu – Regija

Juniorsko-kadetska ekipa “Federacije BiH” osvojila je odlično drugo mjesto i srebrenu medalju na 15. EKF EVROPSKOM PRVENSTVU – REGIJA koje je održano 03. i 04. juna u Prištini (Kosovo). U sastavu ove ekipe bila je i članica KK „Regeneracija“, Ema Nadarević, koja je zahvaljujući sjajnim nastupima, za Veliku Kladušu obezbijedila prvu srebrenu medalju sa Evropskog prvenstva.

Do finala predstavnice FBiH pobjedile su ekipe “Ege” iz Turske i “Zuricha” iz Švicarske identičnim rezultatom 2:1.  U velikom finalu protiv  ekipe regije “Marmara” iz Turske bh. karatašicama u sastavu Stefani Krešić, Ilma Rahmanović, Ema Nadarević, Ena Selman i Dženana Šiljegović, malo je nedostajalo sportske sreće u osvajanju zlata.

Teško je reći koja je medalja jačeg sjaja, ona Tarikova s Balkanskog prvenstva ili ova Emina, ali ipak, dame uvijek imaju prednost…